Меню

Заняття з розвитку мовлення космос

Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі «Люди і космос»

Дата конвертації 15.08.2019
Розмір 8,63 Kb.
Тип Темочка

Дибков Ірина
Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі «Люди і космос»

Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі на тему «Люди і космос»

Мета: формування уявлень дітей про космос, планети.

• Освітня: узагальнення уявлень дітей про космос, познайомити дітей з історією виникнення свята День космонавтики, познайомити дітей з першим радянським космонавтом; дати початкові відомості про планети сонячної системи. Активізувати словник дітей словами: космос, планета, космонавт, скафандр.

Що розвиває: розвиток дрібної моторики рук.

• Виховна: виховувати почуття гордості за рідну країну, яка стала першою в освоєнні космосу.

Методи і прийоми: словесні, наочні, практичні, ігрові.

Плановані результати: діти мають елементарні уявлення про космос, планети; активно висловлюють свої думки за допомогою мови. Висловлюють, інтерес до творчої діяльності.

Матеріали та обладнання: фотографії Ю. А. Гагаріна, паперовий макет ракети, картинки із зображенням планет сонячної системи, ілюстрації зоряного неба, альбомний аркуш формату А4, акварельні фарби темних кольорів: фіолетові, сині, чорні; баночки з водою, пензлики, серветки.

Розгляд ілюстрацій портрета Ю. А. Гагаріна; читання енциклопедій про космос, віршів, оповідань: В. Бороздін «Перший в космосі», О. Ахметова «У космосі так здорово!», бесіди; виставка книг по темі «Космос».

Вихователь: Діти, а хто знає, який сьогодні день?

Вихователь: 12 апреля наша країна відзначає День Космонавтики. Хлопці, вітаю вас з цим чудовим святом — Днем Космонавтики!

У цей день багато років тому в космос полетів перший в світі космічний корабель — супутник «Восток-1» з людиною на борту.

Вихователь: А хто знає, як називають людей, які вивчають і літають в космос?

Діти: (космонавти).

Вихователь: Першими «космонавтами»розвідниками стали миші, кролики, комахи і навіть мікроби. Перша маленька мишка — «космонавт» пробула над Землею майже цілу добу. Але тоді ще вчені не вміли повертати космічні кораблі на Землю. 19 серпня 1960 з космодрому Байконур в космос полетіли собаки Білка і Стрілка. Тільки після того, як вони повернулися, цілі та неушкоджені, в космос полетів чоловік. Першою людиною, яка змогла відправитися в космічну подорож, і облетіти всю нашу Землю, був космонавт Юрій Олексійович Гагарін. 12 квітня 1961 року ракеті «Восток-1» він облетів Землю і пробув в космосі трохи більше години.

Зараз космонавти проводять в космосі багато днів. Вони живуть на космічних станціях, працюють, проводять різні експерименти, стежать за приладами, проводять ремонт обладнання.

Вихователь: Хлопці, а ви знаєте, як називається одяг космонавтів?

Вихователь: Зараз, ми представимо, що ми юні космонавти і здійснимо подорож в космос по всім планетам. Давайте одягнемо скафандри. Імітація надягання.

Вихователь: А хто знає, як дістатися до космосу?

Вихователь: Що можна побачити в космосі?

Діти: (зірки, сонце, інші планети)

Тільки руку простягни,

Ти вхопишся за звё зди:

Поруч здаються вони.

Зачепити стрілки на Часах,

Покататися на Дельфіні,

Погойдатися на Терезах.

Над Землею вночі пізно,

Якщо кинути в небо погляд,

Ти побачиш, немов грона,

Там сузір’я висять.

потягнулися руки вгору

руки в кулачки стискати

Руки перед очима

ноги разом, руки вгору, погойдатися

нахил вниз, руки махають тик-так

присісти руки вперед

Ноги на ширині плечей, руки в сторони погойдатися

руки вниз, підняти голову вгору

Руками беремо сузір’я

Вихователь: Хлопці ми в космосі! Так виглядає космос, бачите як багато планет в ньому.

Сонце — це зірка, найближча до нас, це центр планетної системи і могутнє джерело життя на Землі. Без сонячного світла жодна жива істота не могло б жити.

Вихователь: Хлопці, а біля сонця є і незвичайні кулі. Це планети. Навколо сонця обертається дев’ять планет, послухайте, як вони називаються: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон. Подивіться на кожну планету, вони всі різні, дуже красиві і незвичайні.

Вихователь: А на якій планеті живемо ми?

Вихователь: Правильно, хлопці. А чому нашу планету Земля називають блакитною планетою? Тому що велика частина нашої планети покрита водою — морями і океанами, річками та озерами.

Вихователь: Діти я вам розповім про планети, а ви послухайте уважно:

Меркурій — найближча до сонця планета. Вона кам’яниста.

Венера — покрита товстим шаром хмар. Тут панує спопеляюча спека. Це найяскравіша планета.

Земля — ​​є вода, кисень, рослини і тварини.

Марс — є 4 пори року, покритий червоними пісками.

Юпітер — найбільша планета сонячної системи. На ній могли б вміститися всі планети.

Сатурн — складається з рідини і газу, відома своїми кільцями.

Уран — «лежачі планета», обертається навколо Сонця, як би лежачи на боці.

Нептун — холодна і синя. Найсильніші вітри на планеті.

Плутон — найвіддаленіша планета.

Вихователь: Ну, а тепер нам пора повертатися. П’ять, чотири, три, два, один, приземлилися! Ура! — Ось ми і в дитячому садку.

Вихователь: Скажіть хлопці, коли ми дивимося на нічне небо, що ми бачимо?

Вихователь: Правильно, ми бачимо зірки на небі, подивіться, як виглядає зоряне небо.

Вихователь: Молодці хлопці, а зараз я пропоную вам сісти за столи і спробувати намалювати картинки з нашої теми «Діти та Космос». Але перед тим, як приступимо до роботи, давайте разомнём пальчики.

Раз, два, три, чотири, п’ять — По одному загинають пальчики на обох руках.

У космос полетів загін — З’єднують долоньки разом, піднімають руки вгору.

Командир в бінокль дивиться — Пальці обох рук з’єднуються з великими, утворюючи «бінокль».

Що він бачить попереду? Сонце, планети, супутники, комети — загинає пальчики обох рук

Велику жовту місяць.

Діти сідають за столи і починають малювати акварельними фарбами.

У процесі малювання діти розповідають про свої малюнки і діляться враженнями, отриманими на занятті.

Над Землею вночі пізно,

Тільки руку простягни,

Ти вхопишся за звё зди:

Поруч здаються вони.

Всі разом розглядаємо малюнки, діти розповідають, яким кольором вони намалювали зоряне небо.

Вихователь: Подивіться, як здорово вийшло? Ви справжні розумниці.

• Як називається наша планета?

• А які планети обертаються навколо сонця?

• Як звали собачок, які були в космосі?

• Як називається космічний костюм?

• Хто з вас хоче бути космонавтом?

Молодці, хлопці, ви були дуже уважні на занятті. Наше заняття закінчено. Всім дякую!

Источник

Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім і розвитку мовлення в старшій групі на тему «Космос»

Автор: Климова Н.П.— ст. вихователь МДОУ «Дитячий сад N36 «Золотий ключик», Набережних Челни.

Програмне зміст
1. Закріпити знання дітей про історію розвитку космонавтики.
2. Познайомити з Сонцем як розпеченому космічним об’єктом, будовою сонячної системи планет (їх розміри, розташування до Сонця, деякі особливості) .
3. Викликати інтерес до космосу.

Активізація словника: Сонячна система-галактика; планети Меркурій, Марс, Венера, Земля, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон; астероїди, комети; глобус

Попередня робота Бесіда з дітьми про майбутнє свято — 12 Квітня «День космонавтики», малювання космічних супутників і космонавтів в скафандрі.

Матеріали до заняття
Демонстраційний: картини «Сонячна система»; ілюстрації: портрети Костянтина Едуардовича Ціолковського, Сергія Павловича Корольова, Юрія Олексійовича Гагаріна; дитячі малюнки; фотографія Землі з космосу
Модель сонячної системи для гри: жовта паличка — Сонця, а 9 кульок на ниточках планети. Глобус
Роздатковий: картон чорного кольору; планети різні за кольором і розміром, з самоклеючого паперу
Хід заняття

(Діти сидять півколом, навпроти дошки з ілюстраціями)
На попередньому занятті ми з вами говорили про майбутнє свято 12 квітня — день космонавтики. Сьогодні ми познайомимося з будовою сонячної системи планет і сузір’їв.
— Подивіться на дошку і розкажіть про всіх, кого ми на ній бачимо.

Розповідь першого дитини « Майже сто років тому в місті Калузі жив простий вчитель Костянтин Едуардович Ціолковський. Він дуже любив спостерігати в телескоп за зірками і вивчав їх. Задумав сконструювати такий літальний апарат, який зміг би долетіти до якої-небудь планети. Ціолковський проводив розрахунки, робив креслення і придумав літальний апарат. На жаль, у нього не було можливості його побудувати. Але він розповів про це у своїх наукових книгах».
— Молодець. А хто продовжив його справу?

— Розповідь другого дитини «Його справу продовжили учні — вчені під керівництвом конструктора Сергія Павловича Корольова. У 1933году виготовили перший космічний супутник (показ дитячого малюнка), встановили на ньому спеціальні прилади і запустили в космічний простір. Політ пройшов успішно».
— Дуже добре і навіть намалював перший супутник. А хто перший вирушив до зірок? Розкажіть про перших космонавтів .

-Розповідь третього дитини « В 1957 році першим «космонавтом» була собака Лайка, з нею ж були відправлені цвілеві грибки, традесканції, мухи і миші. Проліт пройшов успішно, все було доставлено на землю в цілості й схоронності. В 1958 року збільшили розмір ракети і відправили дві собаки-лайки: Білку і Стрілку. Вони теж благополучно повернулися на Землю. І вчені вирішили здійснити свою заповітну мрію — послати в космос людини!»
-Молодець.. про першого космонавта нам розповість.

-Розповідь четвертого дитини « 12 квітня 1961 року збулася мрія людства. Вперше у світі космонавт Юрій Олексійович Гагарін успішно облетів навколо Землі на кораблі «Восток» (показ портрета та дитячих малюнків). Це було дуже важливою подією для всього світу. Всі люди планети захоплено вітали першого космонавта.»

Фіз хвилинка. А тепер відпочинемо і пограємо в гру «Космонавт»
Раз-два, варто ракета. (діти піднімають руки вгору)
Три-чотири, скоро зліт. (розводять руки в сторони)
Щоб долетіти до сонця (коло руками)
Космонавтам потрібен рік. (береться руками за щоки, хитає головою)
Але дорогою нам не страшно (руки в сторони, нахили корпусом вправо-вліво)
Адже кожен з нас атлет (згинають руки в ліктях)
Пролітаючи над землею (розводять руки в сторони)
Їй передамо привіт . (піднімають руки вгору і розмахують)

-Як багато ви знаєте! Відгадайте загадку:
Йшла дівиця з Пітера, розсипала глечик бісеру.
Не збере ні цар, ні цариця, ні красна дівиця.

(Відповіді дітей. Якщо не відповіли, підвести до того, що це зірки на небі)
-Правильно, це зоряне небо. Космос завжди цікавило людину. Адже хочеться знати — чи є життя де-небудь ще? Я запрошую вас відвідати наш планетарій. (піднімаю серветку з картин «Сонячна система»)
Як ви думаєте, видимі на небі зірки вдень і чому?
— Зірок на небі вдень не видно. А чому вдень не видно зірок?
— Тому що світить Сонце.
— Правильно, світло Сонця не дає можливість бачити планети днем.
У безхмарний ясний вечір небо над нашою головою всипане тисячами зірок. Вони нам здаються маленькими блискучими крапочками, бо знаходяться дуже далеко від Землі. Насправді зірки дуже великі. Подивіться на картину. В центрі нашої галактики розташована найбільша зірка-планета — Сонце, навколо неї рухаються 9 великих планет: Меркурій, Марс, Венера, Земля, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон.

Навколо сонця обертаються 9 планет. Чому ж Сонце утримує всі дев’ять планет навколо себе?
Гра «Сонячна система»
Проведемо досвід уявіть, що жовта паличка — Сонця, а 9 кульок на ниточках планети
Обертаємо паличку, всі планети летять по колу, якщо її зупинити, то і планети зупиняться. Що ж допомагає Сонця утримувати всю сонячну систему.
Сонцю допомагає вічний рух.
— Правильно, якщо Сонечко не буде рухатися вся система розвалиться і не буде діяти це вічний рух. Послухайте, яке цікавий вірш знайшла. з соєю мамою в інтернеті
У космічному просторі повітря ні.
І кружляють там дев’ять різних планет,
І сонце — зірка в самому центрі системи
І тяжінням пов’язані всі ми.

-Я пропоную вам пройти до столів і скласти карту планет (діти проходять до столів) Що нам знадобиться для складання схеми-карти?
— Правильно, картон чорного кольору; планети різні за кольором і розміром, з самоклеючого паперу і таблиця «Сонячна система»

В центрі нашої галактики розташована найбільша зірка-планета — Сонце, який гурток ми з вами виберемо. Правильно, найбільший, жовтого кольору. Акуратно знімаємо пеночку і приклеюємо в центр нашої схеми.
Скільки планет навколо Сонця. Правильно, навколо Сонця рухаються 9 великих планет:

Найменша у всій сонячній системі- Меркурій, він розташований ближче всіх до Сонця і розпечена червона планета.(Діти приклеюють)

Наступна від Сонця дуже жарка, червона планета, суцільно затягнута хмарами- Венера.
Третя— на ній ми живемо з вами. Правильно, Земля. Послухайте яке гарне вивчила вірш.
— Дівчинка читає вірш Я. Акім «Земля»
Є одна планета-сад
В цьому холодному космосі.
Тільки тут ліси шумлять,
Птахів скликая перелітних.
Лише на ній одній квітнуть
Конвалії в траві зеленій,
І бабки тільки тут
В річку дивляться здивовано.
Бережи свою планету —
Адже іншої, схожої, нема!

— Як ви гадаєте, якої форми і кольору побачив Гагарін нашу Землю з космосу?
— Круглої, блакитний, в хмарах, з зеленуватими плямами. (Виставляю фото Землі з космосу)
— Як називається маленька модель Землі, зменшена у багато разів?
— Правильно — глобус (Показати глобус). (діти приклеюють блакитний куля)

Четверта від Сонця — червона зірка. Раніше люди думали, що на цій планеті є живі істоти, але вони помилялися. Це планета Марс. (діти приклеюють)

П’ята найбільша планета-Юпітер складається з рідини і газу, ми наклеїли його галактичної папером з розводами(діти приклеюють)

Шоста планета-Сатурн, про нього нам розповість. (дівчинка читає вірш) (діти приклеюють)
Сатурн Римма Алдоніна
У кожної планети є щось своє,
Що найяскравіше вирізняє її.
Сатурн неодмінно дізнаєшся в обличчя
Його оточує велике кільце.
Воно не суцільне, з різних смуг.
Вчені от як вирішили питання:
Колись давно там замерзла вода,
І кільця Сатурна з снігу і льоду

Найбільш віддалені від Сонця планети, а, значить, на них дуже холодно і Людям дуже мало відомі Уран, Нептун і самий далекий Плутон.

Сьома планета з льоду і гада зелена з смужками- Уран(діти приклеюють)

Восьма- Нептун, більше урану і темно синього кольору.. (діти приклеюють)

Поменше її сіра планета- Плутон. (діти приклеюють)

Навколо цих великих планет безліч малих зірок — астероїдів і комет. Газові і пилові хвости комет блискучим шлейфом тягнуться за головами комет (показую малюнок). Послухайте, яке вивчив вірш.
-Хлопчик читає вірш Р. Алдониной «Комета».

Комета Римма Алдоніна

Яке розкішне диво!
Майже займаючи півсвіту,
Загадкова, дуже красива
Ширяє над Землею комета.
І хочеться думати:
-Звідки з’явилося до нас світле диво?
І хочеться плакати, коли
Воно полетить без сліду.
А нам кажуть:- Це лід!
А хвіст її — пил і вода!
Неважливо, до нас Диво йде,
А Диво завжди прекрасно!

При зіткненні один з одним астероїди розпадаються на безліч метеоритів (показую малюнок). При попаданні в атмосферу Землі вони згоряють.
Як ви думаєте, вони будуть більше або менше наших планет.
Правильно набагато менше. Наклейте різнокольорові зірочки навколо наших планет, хто бажає може приклеїти з хвостами комет.
Аналіз заняття Які цікаві карти наших майбутніх подорожей у нас вийшли. Подумайте і скажіть, що ж таке Сонячна система?
— Сонячна система — наш будинок в нескінченній Всесвіту.
— Правильно, Сонячна система-це наш дім, в якій розташовані планети в певній послідовності. Зараз ми з вами пограємо в гру «Я почну, а ви кінчайте, хором дружно відповідайте».

По черзі всі планети
Назве будь-який з нас:
Раз . Меркурій,
Два . Венера,
Три . Земля,
Чотири . Марс.
П’ять . Юпітер,
Шість . Сатурн,
Сім . Уран,
За ним . Нептун.
Він йде восьмим за рахунком.
А за ним вже, потім,
І дев’ята планета
Під назвою Плутон.

На наступному занятті ми з вами відправимося в космічну подорож. Для цього кожен з вас подивиться наші енциклопедії і придумає про цих планетах розповіді або вивчить вірші. Всі сьогодні молодці. Наше заняття закінчилося.

Источник

Читайте также:  Что означает серый космос сто

Космос, солнце и луна © 2023
Внимание! Информация, опубликованная на сайте, носит исключительно ознакомительный характер и не является рекомендацией к применению.

Adblock
detector